Ústav zemědělské ekonomiky a informací, Mánesova 1453/75, 120 00 Praha 2
Agroporadenství

Navigace
Poradenství
semináře presentace
Expertní systémy a metodiky
Odborné kurzy a studijní materiály pro pedagogy škol TVZ
Vzdělávání v ČR
Zemědělské školy
Informační podpora
Mapa serveru

Uživatelský přístup
  Uživatel:
  Heslo:
 registrovaný uživatel
      VSTUP PRO PORADCE

Přehled e-mailem
  E-mail:

Anketa
Není aktivována žádná anketní otázka.

Web informace
Dnes : út - 11.12.2018
Svátek má : Dana
Kontaktní email
Nastavit jako titulní stránku
Přidat mezi oblíbené stránky


Počítačové kurzy k DZES
Poslat článek emailem Vytisknout článek Článek : 143590 ; Vydáno : 19.11. 2018 ; Autor : Ing. Josef Kořínek
Novela přinese několik zásadních změn zejména v oblasti plnění podmínek standardu DZES 5.

 1. ledna 2019 nabyde účinnosti novela č.126/2018 Sb. k nařízení vlády č. 48/2017 Sb., o stanovení požadavků podle aktů a standardů dobrého zemědělského a environmentálního stavu pro oblasti pravidel podmíněnosti a důsledků jejich porušení pro poskytování některých zemědělských podpor.
Tato novela přinese několik zásadních změn zejména v oblasti plnění podmínek standardu DZES 5.
První z nich je nový způsob vymezování erozní ohroženosti konkrétního pozemku. Každý díl půdního bloku (DPB) je podle toho, zda se na něm vyskytuje více než 2ha souvislá plocha (silně)erozně ohrožené půdy nebo zda je jeho výměra z více než 50 % pokryta (silně)erozně ohroženou půdou, označen jako SEO (silně erozně ohrožený) nebo MEO (mírně erozně ohrožený). Zemědělci mohou využít tohoto označení a k celému DPB se při vlastním hospodaření chovat podle jeho primárního erozní ohroženosti. Mohou ale také na DPB vytvořit vlastní erozní parcely, jejichž erozní ohroženost se jim podle výše uvedeného matematického algoritmu spočítá a zobrazí v LPIS. Tímto způsobem tak mohou zemědělci vhodně „rozdělovat“ DPB pěstovanými plodinami. Více na 

Cílem počítačového kurzu je poskytnutí aktuálních informací pro přípravu na změnu erozní ohroženosti (redesign), která bude platná od roku 2019. Účastníci kurzu se v počítačové učebně naučí na praktických příkladech v ILPIS pracovat s  DPB, vytvářet erozní parcely pro aplikaci protierozních opatření atd.
Seznam termín§ počítačových kurzů

okres místo  datum
České Budějovice , Český Krumlov 
JU v Českých Budějovicích, Zemědělská fakulta, Studentská 1668, České Budějovice, PSČ 370 05
20.11.2018
Jindřichův Hradec 
v budově   Fakulty managementu,  Vysoká škola ekonomická v Praze, Jarošovská 1117/II, Jindřichův Hradec, PSČ 377 01
28.11.2018
Písek 
SZeŠ Písek, Čelakovského 200, Písek, PSČ 397 01
06.12.2018
Prachatice 
Základní škola a Mateřská škola Brloh, Brloh 149, PSČ 382 06
13.11.2018
Strakonice 
Gymnázium Strakonice, Máchova 174, Strakonice, PSČ 386 48
09.11.2018
Tábor 
VOŠ a SZeŠ Tábor, Náměstí T.G.Masaryka 788, Tábor , PSČ 390 02
07.12.2018
Strakonice 
Gymnázium Strakonice, Máchova 174, Strakonice, PSČ 386 48
07.12.2018
Blansko 
Mendelova univerzita v Brně, Zemědělská 1, 613 00 Brno, budova A
01.11.2018
Brno-město 
Mendelova univerzita v Brně, Zemědělská 1, 613 00 Brno, budova A
02.11.2018
Brno-venkov 
Mendelova univerzita v Brně, Zemědělská 1, 613 00 Brno, budova A
05.11.2018
Břeclav 
Mendelova univerzita v Brně, Zemědělská 1, 613 00 Brno, budova A
01.11.2018
Hodonín 
Mendelova univerzita v Brně, Zemědělská 1, 613 00 Brno, budova A
02.11.2018
Vyškov 
Mendelova univerzita v Brně, Zemědělská 1, 613 00 Brno, budova A
05.11.2018
Znojmo 
Mendelova univerzita v Brně, Zemědělská 1, 613 00 Brno, budova A
06.11.2018
Havlíčkův Brod 
Havlíčkův Brod SPŠ stavební HB
16.11.2018
Jihlava 
Jihlava SOŠ Třešť
23.11.2018
Pelhřimov 
Pelhřimov ČZA Humpolec 
20.11.2018
Třebíč 
Třebíč Střední zemědělská škola Třebíč
30.11.2018
Žďár nad Sázavou 
Žďár nad Sázavou VOŠ a SPŠ stavební ŽnS
22.11.2018
Havlíčkův Brod 
v Havlíčkově Brodě - Střední průmyslová škola
10.12.2018
Třebíč 
v Třebíči - Střední veterinární škola
14.12.2018
Hradec Králové 
Hradec Králové, Podnikatelské centrum s.r.o., Hradecká 1152/11
06.12.2018
Jičín 
Jičín, Zámek Jičín, Valdštejnovo náměstí 1
12.12.2018
Náchod 
Náchod –Běloves, VAK, ul. Kladská 1521
11.12.2018
Rychnov nad Kněžnou 
Kostelec nad Orlicí, SŠZE a SOU CHKT, Komenského 873 
07.12.2018
Trutnov 
Trutnov,  Střední průmyslová škola, ul. Školní 1
04.12.2018
Semily 
Základní škola Studenec - Studenec 367, 512 33 Studenec, od 9,00
04.12.2018
Semily 
Základní škola Studenec - Studenec 367, 512 33 Studenec, od 9,00
11.12.2018
Frýdlant
Střední hospodářská a lesnická škola Frýdlant , Lázeňská 349, Hejnice 463 62 od 9,00
13.12.2018
Liberec 
Gymnázium Mimoň, Letná 263, CZ-471 24 Mimoň
14.12.2018
Bruntál 
Město Albrechtice (Střední odborná škola a Základní škola, Město Albrechtice, Nemocniční 117/11, Město Albrechtice)
04.12.2018
Frýdek-Místek 
Frýdek – Místek (Střední odborná škola, Frýdek – Místek, Na Hrázi´1449, Frýdek – Místek)
11.12.2018
Karviná 
Opava (Masarykova střední škola zemědělská a Vyšší odborná škola, Opava, Purkyňova 12, Opava)
12.12.2018
Nový Jičín 
Nový Jičín (Střední škola technická a zemědělská, Nový Jičín, U Jezu 7, Nový Jičín)
06.12.2018
Opava 
Opava (Masarykova střední škola zemědělská a Vyšší odborná škola, Opava, Purkyňova 12, Opava)
05.12.2018
Chrudim 
SOU Chvaletice
13.11.2018
Pardubice 
SZEŠ Crudim
14.11.2018
Svitavy 
Gymnázium Polička
16.11.2018
Domažlice 
Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Horšovský Týn, Littrova 122, 346 01 Horšovský Týn
10.12.2018
Klatovy 
Sušice , Střední odborná škola a Střední odborné učiliště Sušice, U kapličky 761, 342 01 Sušice II, tel. 376 524 662, Poštovní 9 / u náměstí/
07.12.2018
Plzeň-jih , Plzeň-sever 
 Střední škola informatiky a finančních služeb Plzeň,   Klatovská 200 G, 301 00 Plzeň
03.12.2018
Rokycany 
Gymnazium a Střední odborná škola Plasy, Školní 280,   331 01 Plasy,   tel. 373 322 115
30.11.2018
Tachov 
Střední odborná škola Stříbro, Benešova 508, 349 01 Stříbro
05.12.2018
Benešov 
Vyšší odborná škola a Střední zemědělská škola, Benešov, Mendelova 131
23.11.2018
Beroun 
VOŠ a SOŠ Březnice, Rožmitálská 340, 262 72
22.11.2018
Kladno 
Střední zemědělská škola Rakovník, Pražská 1222
13.11.2018
Kolín 
Střední zemědělská škola, Čáslav, Sadová 1234, 286 01 Čáslav
29.11.2018
Kutná Hora 
Střední zemědělská škola, Čáslav, Sadová 1234, 286 01 Čáslav
28.11.2018
Mělník 
Česká zahradnická akademie Mělník, sady Na Polabí 411, Mělník 276 01
21.11.2018
Mladá Boleslav 
SOŠ a SOU Horky nad Jizerou, Horky 35, 29473
19.11.2018
Nymburk 
Střední zemědělská škola Poděbrady, Boučkova 355/49
27.11.2018
Příbram 
VOŠ a SOŠ Březnice, Rožmitálská 340, 262 72
22.11.2018
Rakovník 
Střední zemědělská škola. Rakovník, Pražská 1222
13.11.2018
Kroměříž 
Kroměříž 
13.11.1900
Uherské Hradiště 
Uherské Hradiště 
16.10.2018
Vsetín 
Vsetín 
29.11.2018
Zlín 
Zlín 
08.11.2018
Ústí nad Orlicí 
v budově Střední školy zemědělské a veterinární Lanškroun, Dolní Třešňovec 17, 56301 Lanškroun
20.11.2018
Děčín 
v salonku SŠT Most - Velebudice - pro okresy Most, Děčín
13.11.2018
Chomutov 
zasedací místnost MAS Sdružení Západní Krušnohoří, Droužkovice
08.11.2018
Litoměřice 
zasedací místnost AK Litoměřicka - pro okres Litoměřice
20.11.2018
Louny 
v salonku SŠT Most - Velebudice - pro okres Louny
19.11.2018
Most 
v salonku SŠT Most - Velebudice - pro okresy Děčín a Ústí nad Labem
13.11.2018
Teplice 
v salonku SŠT Most - Velebudice - pro okresy Děčín a Ústí nad Labem
26.11.2018
Ústí nad Labem 
v salonku SŠT Most - Velebudice - pro okresy Děčín a Ústí nad Labem
28.11.2018
Jeseník 
SŠ gastronomie a farmářství Jeseník
27.11.2018
Olomouc 
SŠ zemědělská a zahradnická Olomouc
06.12.2018
Prostějov 
 Švehlova střední škola polytechnická Prostějov
13.12.2018
Přerov 
SŠ zemědělská Přerov
15.11.2018
Šumperk 
SOŠ Šumperk
09.11.2018

 


Aplikace
Infopult
Terminologický slovník
Agronavigátor Set

Registry
Registr poradců MZe

Kalendář akcí
Předchozí měsíc prosinec 2018 Přístí měsíc
Po Út St Čt So Ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Dnešní články
Počítačové kurzy k DZES
Hodnocení jakosti hospodaření zemědělského podniku se zaměřením na dodržování zákonných požadavků EU,správné zemědělské praxe a legislativy ČR
Semináře - Nitrátová směrnice a PRV 2018
Výzva k podávání projektů na činnost Demonstračních farem v roce 2018
Příručka ochrany proti erozi zemědělské půdy
Průvodce zemědělce Kontrolou podmíněnosti platný pro rok 2017
Integrovaná ochrana rostlin není jen používání chemických přípravků
Semináře - Nitrátová směrnice a PRV
Koncepce poradenského systému Ministerstva zemědělství na období 2017–2025
Technologie pěstování brambor zaměřené na ochranu půdy, vody a biodiverzity

Nejčtenější články
Krajská informační střediska pro rozvoj zemědělství a venkova
Akreditační směrnice 2008
Informace o systému kontrol podmíněnosti v ČR
Schéma manipulace s hnojem
Zapojením ÚKZÚZ se zvýší transparentnost a efektivita kontrol ekologických podniků
Hodnocení jakosti hospodaření zemědělského podniku se zaměřením na dodržování zákonných požadavků EU,správné zemědělské praxe a legislativy ČR
Metodici ÚZEI
Výběr z České legislativy (zákony, vyhlášky a nařízení vlády)
Metodická příručka - uplatňování škody způsobené zvěří na zemědělských pozemcích a metodika  oceňování těchto škod 
Koncepce poradenského systému Ministerstva zemědělství na léta 2009-2013

Navštivte také
Zobrazit předchozí počet záznamů : 5 Zobrazit následující
Ministerstvo zemědělství ČR

Ministerstvo zemědělství ČR
Knihovna Antonína Švehly

Knihovna Antonína Švehly
Zemědělská výroba v tabulkách a číslech

Zemědělská výroba v tabulkách a číslech
Cross Compliance - kontrola podmíninosti

Cross Compliance - kontrola podmíninosti
PORTÁL FARMÁŘE

PORTÁL FARMÁŘE